Tävling

18 okt 2014 Solna Karate Cup, Solnahallen                                                            Essinge Karate Cup 2012

Kumite Damer Junior 16-17 år: Samina Lindblad, brons                                                Guld: Theo Diezengremel, Silver: Arnold Korinth, Brons: Leo Cremoux

Kumite Pojkar 10 år: Edvin Bihl, silver                                                                               Essinge Karate Cup 2013

1 nov 2014 Karate Kid Cup, Eriksdalshallen                                                           Segrare 10-11 år: Allan Holmberg Edh, Segrare 6-7 år Grim Chogui Eriksson

Kumite Flickor 9 år: Juli Nordling, silver                                                                            Essinge Karate Cup 2014                          
 
Kumite Pojkar 7 år: Nils Servat, brons                                                                                 Äldre: Guld: Allan Holmberg Edh, Silver: Leo Crémoux, Brons: Alexander Näsman
 
1 nov 2014 Svenska Juniorpokalen, Eriksdalshallen                                           Yngre: Guld: Nils Servat, Silver: Alvin Höijer Porserud, Brons: Bertil Korinth
 
Kumite Damer Junior 16-17 år: Samina Lindblad, silver                                                 Essinge Karate Cup 2015                        
 
21 nov 2015 Karate Kid Cup, Eriksdalshallen                                                         9-12 år: Guld: Arnold Korinth, Silver: Allan Holmberg Edh,
 
Kumite Flickor 10 år: Juli Nordling, brons                                                                           Brons: Karl-Emil Andorff/Alvin Höijer Porserud
 
Kumite Pojkar 8 år: Nils Servat, brons                                                                                 7-8 år: Guld: Nils Servat, Silver: Tyra Ljungström, Brons: Odylon Simbizi
 
                                                                                                                                                    Essinge Karate Cup 2016
 
                                                                                                                                                    Födda 2004-2007: Guld: Nils Servat, Silver: Erik Werling, Brons: Sixten Horn
 
                                                                                                                                                    Födda 2008-2009: Guld: Inès Kieffer, Silver: Joachim Miraglia Linné,
                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                    Brons: Philippe Reinert Delorme